Кримінальний огляд » Інформація » Кожен десятий депутат Ради 9 скликання був фігурантом кримінальних справ – розслідування Bihus.Info

Кожен десятий депутат Ради 9 скликання був фігурантом кримінальних справ – розслідування Bihus.Info

Журналісти Bihus.Info провели масштабне розслідування щодо депутатів Верховної Ради 9 скликання та виявили, що понад 50 народних обранців фігурували в кримінальних провадженнях під час свого депутатства. Це означає, що кожен десятий депутат мав чи має проблеми із законом. 

Зокрема, про це йдеться у відео-сюжеті Бігус.інфо, опублікованому на YouTube:


Депутати та кримінальні справи

У кожній парламентській фракції чи депутатській групі щонайменше 10% депутатів виявилися фігурантами кримінальних справ. Основні звинувачення – державна зрада та корупція. Винятком стала лише фракція "Голос", депутати якої на цей момент не мають кримінальних підозр.

Найбільше фігурантів – у тепер уже забороненої партії "Опозиційна платформа – За життя". Серед її депутатів 27% були замішані у кримінальних справах. До списку входять Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Ренат Кузьмін та інші, з яких багато хто втік за кордон.

Депутатська група "Довіра" посідає друге місце – 24% її представників мають кримінальні підозри. У фракції "Європейська солідарність" цей показник становить 18,5%, у групі "За майбутнє" – 17%, у "Батьківщині" – 12%.

У найбільшій парламентській фракції – "Слуга народу" – 9,8% депутатів також фігурують у кримінальних провадженнях. Загалом це близько 25 осіб, а кожен 13-й нардеп від цієї фракції підозрюється у корупції. Наприклад, Олександр Трухін намагався дати хабар у 150 тисяч (валюта не уточнюється) за можливість залишити місце ДТП. Інший депутат, Андрій Одарченко, став першим, хто, за версією слідства, пропонував хабар у криптовалюті. Згодом він утік до Румунії, але суд визнав його винним і засудив до восьми років ув’язнення.

Чия відповідальність?

Цікаво, що ті, хто формував списки "Слуги народу" на виборах, не вважають себе відповідальними за кримінальне минуле деяких нардепів. Дмитро Разумков, який був першим номером у списку партії, заявив, що відповідальність лежить виключно на самих депутатах. Олександр Корнієнко визнав лише часткову моральну відповідальність за те, хто потрапив до Ради під партійним брендом.

Розслідування Bihus.Info вкотре підтверджує серйозні проблеми з доброчесністю у Верховній Раді. Висока кількість депутатів, які мали чи мають кримінальні справи, викликає питання щодо механізмів відбору кандидатів у народні депутати та необхідності посилення контролю за їхньою діяльністю.

Віктор Гуренко


Yuzik Администраторы

Автор: Yuzik

Коментарів немає, додати свої!

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.