Коли суддя шукає докази для ДФС, або нова технологія знищення бізнесу » 🔫Кримінальний огляд 👮
» Коли суддя шукає докази для ДФС, або нова технологія знищення бізнесу

Коли суддя шукає докази для ДФС, або нова технологія знищення бізнесу

2 686 0
  • Подобається
  • 5

Українські ЗМІ продовжують слідкувати за героїчним протистоянням малого і середнього бізнесу в особі ТОВ «Брівер» і стерв’ятників з  ДФС, які прагнуть доконати ледве працюючі підприємства незаконними перевірками та штрафами. 

Див.: Верховний Суд розглядає справу щодо зловживань ДФС, від якої залежатиме доля українського бізнесу

Нові обставини старого беззаконня

Днями у П’ятому апеляційному адміністративному суді (м. Одеса) в присутності знімальних груп кількох сайтів, відбулось чергове засідання по справі  №540/474/19 за апеляційним позовом підприємства ТОВ «Брівер» на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 08 січня 2020 року.

Апеляція спрямована проти дій херсонської ДФС щодо визнання незаконними ППР (податкове повідомлення рішення), яке були накладено в сумнівний спосіб з порушенням законодавства і процесуальних норм, на підставі вже скасованої ухвали суду (!).

Адвокат позивача Ольга Тарасун (м. Київ) надала переконливі аргументи, які доводять незаконність  перевірок та фінансових стягнень податкової відносно ТОВ «Брівер». 

Див відео коментаря: 

Насамперед, як головний та неспростовний аргумент, адвокат звертає увагу на той факт, що: «Якщо сама підстава для проведення перевірки визнається судом незаконною, то й будь-які фінансові санкції, що були накладені в результаті такої перевірки є протиправними.» - саме така європейська практика склалася у судах і береться за основу справедливого судочинства.

На думку адвоката: «Представники ДФС, заявивши про необхідність відкласти засідання для підготовки доказів, насправді в черговий раз підтвердили, що в них немає жодних переконливих доказів, які доводять правомірність їх позиції. Інакше, за такий значний термін, вони давно були б у справі та були представлені суду». 

Крім того, одним з важливих аргументів, які були озвучені стороною ТОВ «Брівер», було те, що у процесі розгляду законності винесення  ППР суддя першої інстанції вийшов за рамки позовних вимог, та фактично самотужки, власноруч збирав докази, про які не знала навіть ДФС. Можливо, така дивна поведінка судді продиктована певною змовою з ДФС, яка дозволяє суду виконувати роль податкового слідчого, що само по собі грубо порушує завдання та засади адміністративного судочинства.

В будь-якому разі, таке безпрецедентне поводження судді в адміністративній справі, яку він розглядає, викликає занепокоєння і ставить під загрозу основоположні засади правочинства та законності в Україні.

Адже функція по збору і представленню доказів належить виключно сторонам справи, тоді як завдання суду – справедливий та неупереджений розгляд наявних доказів і аргументів, що надаються сторонами разом із документами.

Зокрема, на переконання експерта, адвоката Вадима Чунжина, такі дії та позиція суду першої інстанції порушують:

- ст.6,7,13 «Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини»;

- ст.8,ст.19,55,68 Конституції України.

У коментарі журналістам адвокат зазначив, що цей прецедент знищує сутність існування і основну мету адміністративного судочинства як такого, а саме: «Справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень». Таким чином, суд першої інстанції при вирішенні справи грубо нехтував засадами адміністративного судочинства, що  передбачені ст.2 Кодексу Адміністративного судочинства, а саме:

- принцип верховенства права;

- рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом;

- змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з’ясування всіх обставин у справі.

5ААС визначить стандарти законності

Що ж, як бачимо, кульмінація у кількарічному «змаганні за життя» ТОВ «Брівер» у боротьбі з апетитами та тиском податкової поступово наближається до свого піку.

Ще одна гілка цієї справи, а саме касаційна скарга зараз розглядається у ВСУ (колегія Вищого адміністративного суду у складі Верховного Суду України).

Ну, а в Одесі рішення  щодо законності ППР по цій резонансній справі колегія суддів П’ятого апеляційного адміністративного суду у складі суддів Джабурія О.В., Вербицької Н.В., Кравченка К.В., буде приймати 17 червня. Саме на цей день, за проханням ДФС, було перенесено засідання. Поки що означена колегія, за враженням журналістів, у підході до ведення засідання  являє чи не зразок об’єктивності та неупередженості. Чого не скажеш про іншу сторону – ДФС.

Є дуже великий сумнів, що до 17 червня ДФС зможе підготувати належні докази, які доведуть суду законність підстав на позапланову перевірку ДФС ТОВ «Брівер».

Тим більше, що Апеляційний адміністративний суд м. Києва, уважно розглянувши аргументацію і докази обидвох сторін, визнав незаконність того самого наказу, на підставі якого відбулася позапланова перевірка ТОВ «Брівер» у 2019 році, що автоматично робить незаконною саму перевірку. А відтак, ППР, накладені в результаті незаконної перевірки, є протиправними і підлягають скасуванню. Принаймні так передбачено законом і усталеною практикою.

Отже, 17 червня уся бізнес-спільнота України буде спостерігати за перебігом подій у 5ААС. Є надія, що колегія суддів не піддасться можливому тиску зі сторони державних органів, а обере шлях законності та неупередженості. І, можливо, Одеса покаже всій Україні, де саме починається відродження справедливого європейського судочинства.

Нагадаємо, що ця справа є предметом зацікавленості багатьох вітчизняних ЗМІ, перебіг подій у цьому протистоянні неодноразово висвітлювався на сторінках популярних видань. На думку експертів, причина такої уваги громадськості до цієї справи, є її надзвичайна соціальна значущість та важливість для майбутнього Держави. Насамперед, це стосується грубих порушень  прав малого і середнього бізнесу, який зараз опинився на межі виживання саме через безпідставні, незаконні стягнення, якими ДФС намагається виправдати свою безпорадність та непрофесійність.

Див.: Від ізоляції до апеляції. Що обирає влада - свавілля ДФС чи виживання бізнесу після карантину?

Фактично від рішення суддів 5ААС може залежати, чи зможуть надалі існувати і працювати тисячі реальних підприємств, або ж країну чекає масове банкрутство МСБ, втрата робочих місць та зубожіння сотень тисяч людей.

Мар’яна Дорошенко, для «Кримінального огляду»    

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Yuzik Администраторы

Автор: Yuzik

Коментарів немає, додати свої!

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.