В Києві відбулася презентація громадського Антирейдерського комітету » 🔫Кримінальний огляд 👮
» » В Києві відбулася презентація громадського Антирейдерського комітету

В Києві відбулася презентація громадського Антирейдерського комітету

2 330 0
  • Подобається
  • 0

В столичному ІА ЛігаБізнесІнформ було презентовано перший громадський Антирейдерський комітет, який отримав досвід боротьби з рейдерами безпосередньо в полі, а не в кабінетах.

Комітет було створено за ініціативи активістів з Одеської області на чолі з головою ГО «Світле майбутнє України» Яковом Осташем.

І першою значною перемогою Антирейдерського комітету стало успішне перешкоджання захопленню фермерського врожаю в Ширяївському районі, Одеської області, в результаті якого вперше в Україні головного виконавця рейдерського замовлення було посаджено за грати.

Яків Осташ, голова Антирейдерського комітету:

«Хочу привітати всіх на першому засіданні антирейдерської комісії, та презентувати українській громадськості наш Антирейдерський комітет. Створення комітету – це реакція на загострення рейдерських захоплень в агросфері по всій Україні. Саме після нашого відкритого звернення до президента України, влада, нарешті, відгукнулась, і Кабмін оголосив створення антирейдерських штабів в регіонах. Проте цього замало, бо за рейдерами завжди стоять представники влади і силових структур, боротись з якими законними методами дуже важко. Але ми маємо своє бачення ситуації і знаємо, як протистояти бандитам», - розповів Яків Осташ.

Голова Антирейдерського комітету повідомив присутнім, як нещодавно активісти комітету були в гущині подій, коли в Ширяївському районі, Одеській області протистояли спробам захоплення врожаю фермерського господарства «Аіст-1» тітушками з ГО «Україна –це ми», які представляли фірму «Хлібороб Півдня». І показав зворушливе відео атаки рейдерів на Ширяївський суд та спробу підпалу будівлі суду разом із суддею, який відмовився стати на бік рейдерів.

Відео можна подивитись тут: https://www.facebook.com/Yakov.Ostash

Яків Осташ розказав, що замовники цього захоплення тісно пов’язані з місцевою владою – це місцевий міні-олігарх Віктор Полюганіч, дружина якого є головою Ширяївської районної ради, а син - депутатом цієї ж ради. Їхні дії підтримує місцева поліція, а за спиною в них стоїть депутат Одеської облради Корженко, який пов'язаний із фірмою, що володіла ТОВ «Хлібороб Півдня».

Схема дій рейдерів доволі проста і водночас зухвала. За допомогою корумпованих нотаріусів і держреєстраторів, вони підробили документи на користь «Хлібороб Півдня» і залучили на свою підтримку тітушок, а також жінок-псевдоактивістів.

«Вони наймають місцевих жінок, дезінформують їх про законність своєї позиції, навчають, як і що треба говорити – і ці жінки створюють видимість підтримки рейдерів народом. А силові підрозділи рейдерів забезпечують виконання замовлення. Але, попри таку активну діяльність та підтримку корумпованої влади, рейдерам не вдалося зібрати та вивезти врожай ТОВ «Аіст-1». Більше того, завдяки  широкому висвітленню акцій та активному опору активістів, вдалося притягти до відповідальності очільника тітушок – Віталія Голодка, якого заарештували та посадили на 60 діб. Такого ще в Україні не було – щоб рейдер поніс реальну відповідальність!» – підкреслив Яків Осташ.

Щоправда, рейдери змогли перегрупувати свої сили та спрямувати їх на господарство в іншому районі – там їм вдалося незаконно зібрати та вивезти врожай на 32 млн гривень. Але це сталося «завдяки» пасивній позиції фермера, який зволікав і не робив потрібних кроків для захисту свого врожаю.

На кінець свого виступу Яків Осташ закликав центральну владу до більш рішучих дій, та виразив впевненість, що об’єднання зусиль активістів по всій Україні зможуть зупинити рейдерську навалу, і навести лад у цьому питанні.

Про ситуацію з рейдерством у Ширяївському районі добре обізнаний Тарас Бойко, екс-голова РДА Ширяївського району, який був присутній на круглому столі.

Він підтвердив, що за діями рейдерів стоять представники місцевої влади, поліція та депутати райради.

«Хочу зазначити, що начальник поліції Ширяївського району безпосередньо втягнутий у рейдерські схеми - він забезпечує виконання рейдерських замовлень, як це було у випадку з ТОВ «Хлібороб Півдня». Коли я був головою Ширяївської РДА, нам вдавалося припиняти багато спроб рейдерських захоплень. Але зараз ситуація значно погіршилась, і лише об`єднання людей, спільні рішучі дії зможуть подолати цю навалу рейдерства», - підкреслив Тарас Бойко. 

Серед присутніх на круглому столі був і народний депутат України Юрій Тимошенко.

У своєму виступі він наголосив, що сучасне рейдерство, яке спостерігається по всій Україні, не відповідає своїй назві.

 «Те, що ми називаємо рейдерством, насправді є шахрайством і бандитизмом. Як член комітету Верховної Ради з питань протидії корупції, хочу зазначити, що все те, що було зроблено для подолання корупції, знаходиться лише на самому початку шляху до очищення влади. Ми повинні докласти максимальних зусиль, щоб таке явище, як рейдерство, зникло з реалій українського сьогодення. І, перш за все, нам потрібні рішучі і конкретні законодавчі ініціативи, які б унеможливлювали прояви рейдерства. Це буде важко зробити, бо за рейдерами завжди стоять представники влади та силових структур. Але іншого шляху немає – законодавство по відношенню до рейдерів має стати жорстким та незворотнім. Вироки за участь в рейдерських захопленнях, як для замовників, так і для виконавців, повинні бути максимальними, аж до пожиттєвого.

Також хочу застерегти молодих людей, зокрема ветеранів АТО, яких часто всліпу використовують рейдери – не беріть гріх на душу, не ставайте на бік рейдерів! Це може поламати все ваше життя!» - підсумував депутат.

Своїми враженнями, щодо проблеми рейдерства поділився Юрій Крутько,  голова ГО «Аграрна самооборона України».  

Він розповів, що в Кіровоградській області, де базується АСУ, останнім часом відбулось чотири спроби рейдерських захоплень. Як і в інших випадках, схеми дій рейдерів типові – через корумпованих нотаріусів, держреєстраторів та суддів, створюються формальні підстави заявляти своє право на чуже майно.

«Вони роблять фіктивні борги фермерським господарствам, а потім за рішенням суду намагаються вивезти фермерський врожай. До нас приїжджала нова замміністра юстиції - обіцяла підтримку. Начебто вже відключили від системи помічених у зв’язках з рейдерами нотаріусів і держреєстраторів. Але корумпованість влади, суддів не дає змоги людям відстоювати свої права. Так, у ПСП «Дімітрова» вивезли врожай на 20 млн гривень! Зараз він арештований, а фермери у розпачі. Бо рейдери за підробленими документами, при підтримці поліції та тітушок, вивозять врожай за один день, а відбивати його по судах можна дуже довго.

Треба приймати закони, і жорстко карати великими термінами ув’язнення нотаріусів і держреєстраторів, які виконують рейдерські замовлення.

У нас в Бережинці було вже дві перестрілки з рейдерами. Люди обурені, купують зброю та готові до рішучих дій. Якщо влада негайно не зробить потрібних кроків – може бути катастрофа», - зазначив Юрій Крутько.

Його думку підхопив Валентин Лихоліт, голова Національної спілки ветеранів та учасників бойових дій.

Він розказав про скандальні і зворушливі події у Бережанці, Кіровоградської області, коли більш як 300 силовиків, виступивших на боці рейдерів, жорстоко побили 60 беззбройних ветеранів АТО, які стали на захист селян.

«На один великий об’єкт рейдери тратять на підкуп влади та силових структур 300 тисяч доларів, а на виході мають 2 млн доларів – непоганий бізнес! В нашому випадку на боці рейдерів виступила вся обласна влада Кіровоградщини. Поліція, тітушки і спецпідрозділ КОРТ жорстоко побили і розігнали беззахисних людей. Та коли на другий раз ми одягли бронежилети, екіпірування, то силовики з тітушками злякались і відступили. Чого чекає влада – кровопролиття? Безкарність породжує безлад – усі ті, хто винен у рейдерських захопленнях не понесли відповідальності, всі залишились на своїх місцях. Отже, ми вимагаємо негайної і всебічної реакції центральної влади на те, що відбувається в Україні навколо рейдерських захоплень»,  - підсумував активіст.

Проблему боротьби з рейдерством в Україні в своєму виступі окреслив адвокат Євген Старчук. 

Він зауважив, що коли фермер зіткнувся із фактом рейдерського захоплення своєї землі, або врожаю, він мусить реагувати одразу в багатьох напрямках – а це дуже важко, коли обмаль часу, коштів та ситуація розвивається стрімко.

«Щоб хоч якось протистояти рейдерам, фермеру треба подавати одразу кілька заяв в різні інстанції, писати звернення, узгоджувати багато питань. Це забирає багато часу, моральних і фізичних сил, а, тим часом, рейдери діють швидко та зухвало. Вважаю, що  Антирейдерський комітет повинен стати тим центром, який би розробив комплекс ефективних дій по боротьбі з рейдерством, акумулював інформацію та координував зусилля активістів по всій Україні», - зазначив адвокат.

Інші учасники засідання антирейдерської комісії долучилися до обговорення та висловили свою підтримку Анитрейдерському комітету і бажання спільно шукати вирішення проблем. Зокрема, В’ячеслав Толстокорів, перший заступник голови ГО «Київська муніципальна поліція» закликав українців активніше створювати саме муніципальні підрозділи правоохоронців, інститут народних шерифів, яким би довіряли люди, і які б могли ефективно протистояти рейдерським захопленням. А Володимир Шалимінов, представник Інтерполу і низки європейських правозахисних організацій, висловив готовність залучити до боротьби із рейдерством міжнародні структури. Тоді як керівник Луганської правозахисної групи, адвокат Наталія Целовальніченко закликала владу подивитись на цю проблему з усією усвідомленістю її важливості. Особливо, коли йде війна і Україна потерпає ще й від зовнішнього ворога.

Повну трансляцію круглого столу можна подивитись тут: 


скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Yuzik Администраторы

Автор: Yuzik

Коментарів немає, додати свої!

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.