Голова правління Фонду Соцстраху Володимир Саєнко незаконно масово звільняє фахівців » 🔫Кримінальний огляд 👮
» » Голова правління Фонду Соцстраху Володимир Саєнко незаконно масово звільняє фахівців

Голова правління Фонду Соцстраху Володимир Саєнко незаконно масово звільняє фахівців

1 942 0
  • Подобається
  • 1

26 лютого 2018 року, в приміщенні прес-центру Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», відбувся круглий стіл, присвячений проблемам масових незаконних звільнень працівників Фонду соціального страхування України (ФССУ).

Під час круглого столу, на відкритому засіданні Громадської ради ФССУ незаконно звільнені працівники повідомили, що Фонд соціального страхування України на чолі з Головою Правління Саєнком В.В. незаконно провів масові звільнення в регіональних управліннях ФССУ. Так, на передодні новорічних свят працівників почали повідомляти про звільнення з посад, а вже в 2018 році на вулиці опинились до 63% кваліфікованих працівників.

Повне відео круглого столу: https://www.facebook.com/pressroomLBI/videos/1535318039899470/

До Громадської ради Фонду соціального страхування України з регіональних управлінь надходять численні звернення та скарги на незаконні масові звільнення фахівців в регіональних управліннях. Так, на відкритому засіданні Громадської ради Фонду заслухали представників від незаконно звільнених працівників Центрального апарату - Олександра Леонова, Сергія Буринського, представників регіональних управлінь Віталія Каплія (Запорізька обл.), Олега Антошківа (Хмельницька обл.), Валерія Чепеля (Луганська обл.), Світлану Романович (Вінницька обл.), Олену Коряченко (Чернігівська обл.), Ольгу Тем’яновську (Миколаївська обл.), Тетяну Ковальчук (Житомирська обл.).

На сьогоднішній день звільнено 2806 працівників з 5680, що суперечить КЗпП і Генеральній угоді. Більш ніж 200 працівників подали позови до суду, в зв'язку з незаконним звільненням - і це при тому, що Головою Правління Фонду є один з «лідерів» Федерації профспілок України, основним завданням якого є захист інтересів працюючих.

Представники від незаконно звільнених працівників обласних підрозділів повідомили про численні порушення при звільненні з Фонду, що проводилось без врахування стажу, соціального статусу - звільняють жінок, які мають і неповнолітніх дітей, і осіб з інвалідністю на утриманні. Листки-попередження надаються людям без дат та вихідного номеру, з порушеннями будь-яких термінів, без запропонування посад. Ці всі заходи супроводжуються психологічним та матеріальним тиском: знущання, погрози, невиплата премій та вихідних нарахувань при звільненні. Голова Правління Саєнко В.В. ухвалив незаконне скорочення 35% працівників, без необхідних процедур та заходів проти масових скорочень. А за наполяганням саме Незалежних профспілок масові звільнення не можуть перевищувати 10% в рік.

«У Фонді з нещасних випадків по структурі було 11 працівників, після звільнення лишилось тільки 2: головний бухгалтер і 1 спеціаліст. Спеціалістів, які займались профілактикою виробничих травмувань, страховими виплатами - не залишилось жодного», - повідомив незаконно звільнений працівник Кам’янець-Подільського відділення Хмельницької області Олег Антошків.

Мають місце факти затримки виплат за листками непрацездатності. Крім цього, збільшується кількість випадків нарахування допомоги по тимчасовій втраті працездатності у зменшеному розмірі всупереч Закону України №1105. Статтею 3 Закону України № 1105 визначено, що Фонд соціального страхування України несе відповідальність згідно із законом за шкоду, заподіяну з його вини застрахованим особам внаслідок несвоєчасної або неповної виплати матеріального забезпечення, страхових виплат, ненадання або несвоєчасне надання соціальних послуг, передбачених цим Законом.

«З початком бойових дій на Луганщині навантаження на відділення зросло в 10 разів - з 400 до 4000 особистих справ потерпілих. Я сам, переселенець, був незаконно звільнений. І таких як я багато, більшість відчуває страх. Я сам після подачі до суду відчуваю труднощі, знущання та погрози, психологічний тиск. Особливо цинічним є знущання та звільнення ВПО. Люди переїхали з окупованих територій. Вони - патріоти України! Їх звільнити - це жахливо, цинічно і безжалісно. Лишити без засобів до існування», - наголосив Валерій Чепель.

На сьогоднішній день виникають проблеми з якістю надання застрахованим особам соціальних послуг для оплати лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань і травм, що здійснюється, виходячи з переліку санаторно-курортних закладів, який затверджений правлінням Фонду. Оскільки не всі санаторно-курортні заклади мають необхідну реабілітаційну базу для надання таких послуг. Романович Світлана, незаконно звільнена директор Козятинського районного відділення Вінницького обласного відділення Фонду, говорила про те, що після об’єднання Фондів були знищені програми по реабілітації учасників АТО, а нових ініціатив чи програм не створено.

У Миколаївській області існує санаторій-профілакторій для дітей «Перемога», єдиний, що належить Фонду. Працівники відділення області створили програми оздоровлення, підтримували його роботу та функціонування. «Як пояснив очільник Фонду через збитковість та неприбутковість його закрили», - ділиться Ольга Тем’яновська, незаконно звільнена заступник начальника області. Саме у спробі незаконної приватизації цього санаторію-профілакторію для дітей «Перемога» звинувачується керівник Правління Фонду Саєнко В.В. Зі слів виступаючих, з приводу цього факту порушено кримінальне провадження.

«Кожен з нас платить податки. З кожного з нас йдуть відрахування. В 5 разів скоротилась кількість санаторіїв. А кількість тих самих путівок аж в 10 разів. Але фінанси продовжують надходити до Фонду. Маємо таке запитання: А гроші де?» -  звернула увагу присутніх Ольга Квасова, член Громадської ради Фонду соціального страхування України.

В результаті почутого, Громадська Рада ФССУ ухвалила ряд ініціатив.

1.Громадською радою Фонду соціального страхування України було прийнято ініціативу про утворення робочої групи з числа членів Громадської ради Фонду, незаконно звільнених працівників та громадських організацій профспілок.

2.Згідно норм Генеральної угоди, яка укладена між сторонами соціального діалогу - якщо звільненню підлягає більш ніж 10% загальної чисельності працюючих на підприємстві, то створюється спеціальна комісія. Громадська рада вирішила ініціювати створення такої комісії в Фонді соцстраху через рішення Правління Фонду звільнити понад 35% робітників Фонду.

3.Відповідно до ситуації, що склалась у Фонді, яка дестабілізує роботу Фонду, нищить основні напрямки його діяльності, Громадська рада Фонду вирішила ініціювати проведення «круглого столу» в Міністерстві соціальної політики України із залученням представників сторін соціального діалогу, відповідних державних установ, зацікавлених осіб широкого кола громадськості.

4.Підготувати звернення до Національної тристоронньої соціально-економічної ради, спільних представницьких органів, організацій роботодавців, сторін профспілок, Мінсоцполітики, Держпраці, Кабміну, а також розглянути звернення до інших органів (Прокуратури) через пряме систематичне злісне порушення законодавства.

5.Прийнято Положення про Громадську раду Фонду соціального страхування України та направлено до Правління Фонду для погодження.

6.Прийнято план роботи Громадської ради Фонду соціального страхування України на ІІ півріччя.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Yuzik Администраторы

Автор: Yuzik

Коментарів немає, додати свої!

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.